Regeling Pensioenknip half jaar verlengd
5 december 2016 – Mensen met een pensioen in de vorm van een premie- of kapitaalregeling kunnen nog tot 1 juli 2017 een tijdelijke uitkering voor maximaal twee jaar aankopen. Staatssecretaris Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de regeling Pensioenknip met een half jaar verlengd.
Door verlenging van de regeling kunnen ook mensen die begin 2017 met pensioen gaan zelf kiezen of zij een vast of variabel pensioen willen. De pensioenuitvoerders kunnen naar verwachting in de eerste helft van 2017 ook de variabele pensioenregeling aanbieden.
De pensioenknip is bedoeld voor mensen die pensioen hebben opgebouwd in een premie- of kapitaalovereenkomst. Dit geldt voor ongeveer 1 miljoen mensen. De pensioenknip maakt het mogelijk om de aankoop van een pensioenuitkering op de pensioendatum te splitsen in een tijdelijke uitkering van (maximaal) twee jaar en een direct daarop aansluitende levenslange uitkering. Hierdoor kunnen mensen zelf kiezen wat voor pensioen ze willen: een vast of een flexibel pensioen en de daaraan verbonden beleggingsrisico’s.
Zonder de pensioenknip zitten mensen automatisch vast aan een (vast) pensioen dat sterk bepaald wordt door de rentestand op het moment van pensionering. Op dit moment is de rente historisch laag.
Door: Redactie Ambtenarensalaris