VBM ontevreden met defensiebegroting 2017 - Ambtenarensalaris.nl

Bij Ambtenarenlening kunnen ambtenaren geld lenen tegen de laagste rente. Bijvoorbeeld voor een verbouwing of een auto.

VBM ontevreden met defensiebegroting 2017

26 september 2016 – De Vakbond voor burger en militair defensiepersoneel (VBM) is niet tevreden met de defensiebegroting voor 2017. Volgens minister Hennis van Defensie komt er tot 2021 670 miljoen bij. Maar in de meest actuele reeksen is het totale bedrag in 2021 maar 30 miljoen hoger dan in 2017.Een druppel op een gloeiende plaat volgens VBM-voorzitter Jean Debie: Volgens het kabinet krijgt Defensie er 300 miljoen bij in 2017. Dit is niet juist. Het gaat maar om 197 miljoen. Daarmee kun je de omvangrijke problemen op het gebied van personeel, materieel, opleiding, training en daarmee te realiseren inzetgereedheid voor de gehele krijgsmacht nooit het hoofd bieden.”

Defensie kreeg jarenlang geen prijscompensatie toegekend. Daardoor was het ministerie al honderden miljoenen misgelopen. De aangekondigde ‘intensivering’ is dan ook een loze belofte volgens de VBM. De vakbond wil dat de regering meer snelheid maakt met het weer gezond krijgen van de krijgsmacht. Om binnen 5 jaar te kunnen voldoen aan de NAVO norm van 2% BNP, moet er op korte termijn meer geld beschikbaar komen. De NAVO verwacht van de lidstaten dat zij in staat zijn om hoog in het geweldsspectrum te kunnen optreden en dit ook langdurig kunnen volhouden. Nederland kan dat niet, volgens de bond. De veiligheidssituatie in combinatie met de slechte personele en materiële (meer dan de helft van de wapensystemen is niet inzetbaar, tekort aan reservedelen en munitie) inzetgereedheid, vereisen een hogere prioriteit van het kabinet en de Tweede Kamer voor de inzetbaarheid van de krijgsmacht.

De vakbond is van mening dat er meer vlieguren, vaardagen en oefendagen voor alle militairen moeten komen. Dit vereist naast goede arbeidsvoorwaarden meer geld, aldus de bond.

Door: Redactie Ambtenarensalaris

Deel dit bericht

Als eerste op de hoogte

41519 ambtenaren ontvangen al updates over de ontwikkelingen rondom hun salaris. (Ook voor onderwijs en zorg)

Nieuws


Volg ons


Overige informatie


Copyright © 2026 Ambtenarensalaris