CAO-onderhandelingen Waterschappen nog in volle gang - Ambtenarensalaris.nl

Bij Ambtenarenlening kunnen ambtenaren geld lenen tegen de laagste rente. Bijvoorbeeld voor een verbouwing of een auto.

CAO-onderhandelingen Waterschappen nog in volle gang

6 februari 2025 – De onderhandelingen voor een nieuwe cao waterschappen zijn nog in volle gang. Tijdens het laatste overleg, afgelopen vrijdag, is onder andere gesproken over automatische prijscompensatie en mantelzorgverlof.

Looptijd

In aanloop naar dat overleg heeft de Vereniging werken voor waterschappen (Vwvw) hun inzet met de bonden gedeeld. Daarin stellen de werkgevers onder andere een looptijd van twee jaar voor. Aanvankelijk gingen de werkgevers voor een cao voor drie jaar, maar op basis van eerder gevoerde gesprekken hebben ze dat teruggebracht naar twee jaar. Hiermee komen ze de bonden tegemoet die inzetten op een looptijd van een jaar. Als reden achter de tweejarige looptijd noemen de werkgevers een langere tijd duidelijkheid en continuïteit voor medewerkers.

Automatische prijscompensatie en loonsverhoging

Op het gebied van de lonen komen de werkgevers tegemoet aan de eisen van de bonden voor automatische prijscompensatie (apc) gebaseerd op de consumentenprijsindex (CPI) van het CBS. Daarnaast bieden de werkgevers drie salarisverhogingen van ieder 0,5 procent: per 1 januari 2025, 1 juli 2025 en 1 januari 2026. Uit het overleg met de bonden bleek echter dat zij dit nog te karig vinden. De verhogingen bieden weliswaar koopkrachtbehoud, maar niet de gewenste koopkrachtverbetering.

Uitstel kortdurend zorgverlof

Wat betreft extra kortdurend zorgverlof, waaronder mantelzorgverlof, willen de werkgevers nog geen concrete afspraken maken. Ze erkennen wel het belang van maatschappelijk verlof, maar willen eerst de inhoud en financiering van de door de Sociaal Economische Raad (SER) geadviseerde Wet maatschappelijk verlof afwachten. Deze wet is volgens de SER nodig omdat de huidige Wet arbeid en zorg (WAZO) te complex en onoverzichtelijk zou zijn. Tot die tijd stellen de werkgevers voor in het akkoord een tekst op te nemen over maatwerk afspraken tussen werkgever en werknemer. In het najaar van 2025 wil de Vwvw het maatschappelijk verlof alsnog oppakken.

Verhoging thuiswerkbudget en -vergoeding

Werkgevers en bonden zijn het al wel eens zijn over de verhoging van het thuiswerkbudget van 850 naar 1.000 euro, bedoeld voor de inrichting van een thuiswerkplek en een hogere thuiswerkvergoeding (van 3 naar 3,50 euro). Ook is er overeenstemming over de verhoging van het bedrag voor de ‘compensatie werk met bijzondere eisen’ van 144 euro naar 3,5 procent van het maximum van schaal 9.

Eind februari praten de onderhandelaars verder.

Bekijk hier de volledige inzet van de werkgevers en de inzet van CNV en FNV.

Door: Redactie Ambtenarensalaris

Deel dit bericht

Als eerste op de hoogte

41591 ambtenaren ontvangen al updates over de ontwikkelingen rondom hun salaris. (Ook voor onderwijs en zorg)

Nieuws


Volg ons


Overige informatie


Copyright © 2026 Ambtenarensalaris