Eindbod nieuwe cao Ziekenhuizen afgewezen - Ambtenarensalaris.nl

Bij Ambtenarenlening kunnen ambtenaren geld lenen tegen de laagste rente. Bijvoorbeeld voor een verbouwing of een auto.

Eindbod nieuwe cao Ziekenhuizen afgewezen

11 april 2017 – De zorgbonden wijzen het eindbod van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) voor een nieuwe cao Ziekenhuizen “resoluut af”. Volgens de bonden komt de werkgever nauwelijks tegemoet aan hun eisen, zoals meer koopkracht en afspraken over een generatiepact, waarbij ouderen ruimte vrij maken voor jongere werknemers. Dat melden de vakbonden.

“Het eindbod getuigt van geen greintje respect richting de werknemers” zegt Elise Merlijn, bestuurder FNV Zorg & Welzijn. “Ziekenhuismedewerkers hebben een torenhoge werkdruk. Uit recent onderzoek van de FNV blijkt dat ze steeds vaker overwegen om een baan buiten de sector te zoeken. Ook is er een groot tekort aan gespecialiseerd personeel. De werkgevers zouden er dan ook alles aan moeten doen om te investeren in hun huidige personeel en meer jongere werknemers aan te nemen. Ze verdienen waardering en respect!”

Schamel
Ook CNV Zorg & welzijn en NU’91 zien niets in het eindbod van de werkgevers. CNV-bestuurder Joost Veldt: “We zijn ervan overtuigd dat er meer ruimte is voor loonsverhoging en betere inhoudelijke afspraken.” Cao-onderhandelaar Rolf de Wilde van NU’91 reageert: “NU’91 is teleurgesteld in dit schamele eindbod van werkgevers dat op geen enkele wijze tegemoet komt aan de inzet die de werknemersorganisaties namens hun leden hebben gedaan”.

Het belangrijkste geschil betreft de salarissen. Veldt: “We hadden gevraagd om een salarisverhoging van 2,5 % vanaf 1 januari 2017. De werkgevers bieden nu voor 2017 slechts een verhoging van de salarisschalen per 1 juli 2017 met 1,5%. Daarmee is het bod niet alleen te laag, maar missen we ook een half jaar loonsverhoging.” Voor 2018 en 2019 bieden de werkgevers een salarisverhoging van 1,75 procent per 1 juli 2018 en drie maal een eenmalige uitkering van € 125,00 bruto op basis van een voltijd dienstverband in september 2017, september 2018 en februari 2019. Ook willen de ziekenhuiswerkgevers voor zowel de eindejaarsuitkering als voor de vakantietoeslag een opbouwmethode invoeren. Dat betekent dat werknemers geen uitkering krijgen over het hele salaris, omdat de periodieken en salarisverhogingen pas mee tellen vanaf het moment dat deze ingaan.

“Daarnaast stelt de NVZ voor om de nog niet uitgekeerde onregelmatigheidstoeslag over de jaren 2012, 2013 en 2014 gedeeltelijk uit te betalen, maar koppelt daar direct de onmogelijke eis aan dat vakbonden dan geen juridische claims meer mogen neerleggen over deze toeslag”, zegt Merlijn. “Dat is natuurlijk volkomen absurd en onacceptabel!”

Generatiepact
De vakbonden willen graag een generatiepact invoeren. Met deze regeling wordt ruimte gemaakt voor de aanstelling van jongeren, doordat oudere werknemers (58+) gestimuleerd worden om minder te gaan werken. De werkgevers gaan op dit punt ook niet in op de eisen van de bonden. De regeling die de NVZ in het eindbod heeft gelegd is beperkt en vooral op de vitaliteit van het individu gericht. De bonden willen echter een afspraak op instellingsniveau waarbij een evenwichtige personeelsopbouw ontstaat.

De zorgbonden gaan op 12 april om de tafel om de vervolgstappen te bespreken. Veldt: “We gaan nu met medewerkers in ziekenhuizen in gesprek om te horen wat zij willen doen om de werkgever weer om de tafel te krijgen.”

Lees hier de verschillen tussen de eisen van de bonden en het eindbod van de werkgevers.

Door: Redactie Ambtenarensalaris

Deel dit bericht

Als eerste op de hoogte

41519 ambtenaren ontvangen al updates over de ontwikkelingen rondom hun salaris. (Ook voor onderwijs en zorg)

Nieuws


Volg ons


Overige informatie


Copyright © 2026 Ambtenarensalaris