Pensioenfonds Zorg en Welzijn gaat niet korten op pensioenen
2 januari 2017 – Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) hoeft de pensioenen dit jaar niet te verlagen. Dat heeft het zorgfonds vrijdag bevestigd. Ambtenarenfonds ABP komt deze week met een bericht naar buiten, maar ook daar lijkt de financiële situatie voldoende te zijn verbeterd.
Door de stijgende rente en gunstige omstandigheden op de aandelenmarkten zijn de pensioenfondsen er afgelopen maand beter voor komen te staan, waardoor eerder gevreesd ingrijpen niet nodig is.
PFZW komt pas in de loop van de maand met definitieve cijfers naar buiten, maar ze zijn er nu al zeker van ze ruim boven de gestelde ondergrenzen zitten. ABP wil nog even wachten tot de eerste raming van de dekkingsgraad op peildatum 31 december binnen is. Het fonds leek eind november echter al uit de gevarenzone te zijn, omdat de dekkingsgraad toen al aanzienlijk verbeterd was.
Pas eind van dit jaar wordt duidelijk of de fondsen komend jaar alsnog in de pensioenen en pensioenopbouw.
Door: Redactie Ambtenarensalaris